مدیریت تحقیق تئوري مديريت اسلامي از ديدگاه امام علي (ع)

مديريت,علوم انسانی+ تحقیق تئوري مديريت اسلامي از ديدگاه امام علي (ع)

دانلود تحقیق تئوري مديريت اسلامي از ديدگاه امام علي (ع):با توجه به اهميت و جايگاه مديريت در نظامها و سازمانهاى بين‏المللى و ترويج مديريت نوين بر آن شديم تا با تبيين ديدگاههاى ارزشمند امام على عليه السلام به عنوان مديرى مدبر و كارآمد در تشكيل نخستين حكومت اسلامى – شيعى گامى هرچند كوتاه در احياى اين ت دسته بندی: علوم انسانی » مدیریت تعداد مشاهده: 52 مشاهده فرمت فایل دانلودی:.doc فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 32 حجم فایل:158 کیلوبایت

دریافت

تحقیق تئوري مديريت اسلامي از ديدگاه امام علي (ع)+ دریافت پرسرعت

قسمتی از متن:با توجه به اهميت و جايگاه مديريت در نظامها و سازمانهاى بين‏المللى و ترويج مديريت نوين بر آن شديم تا با تبيين ديدگاههاى ارزشمند امام على عليه السلام به عنوان مديرى مدبر و كارآمد در تشكيل نخستين حكومت اسلامى – شيعى گامى هرچند كوتاه در احياى اين تفكر شيعى برداريم; چرا كه امروزه جزئيات اين مبانى دينى به عنوان يك نظريه جديد علمى و كاربردى با موفقيت قابل اجرا است . مقاله حاضر با بررسى بيش از 65 منبع داراى دو بخش عمده است: بخش اول به تبيين مبانى علم مديريت، معرفى مكاتب و ارائه نظريه‏هاى كلاسيك و نئوكلاسيك و نوين پرداخته است كه مى‏تواند زمينه تطبيق اين نظريه را با افكار و آراى اميرالمؤمنين عليه السلام مهيا كند . بخش دوم نيز به تبيين تئورى و مبانى اعتقادى حضرت امير عليه السلام در مديريت و عناصر و اركان آن – سازماندهى، برنامه‏ريزى، كنترل، نظارت، هماهنگى – شايسته سالارى و ويژگيهاى مديران موفق به بررسى اقسام سوء مديريت و معضلات نظام مديريتى مى‏پردازد . ذكر نمونه‏هاى موفق، نقش مناسبات انسانى، و از همه مهمتر مديريت عشق و خصوصيات اين مديريت از ديگر موضوعات مطرح شده در اين مقاله است . حمد و ستايش خداى را كه توفيق نگارش اين مقاله را عنايت فرموده; مقاله‏اى كه تحت عنوان تئورى مديريت از ديدگاه امام على عليه السلام و با الهام و تعمق در نهج‏البلاغه و كتب ارزشمند ديگر تدوين يافته است . به بهانه اين كلام تفحصى در نهج‏البلاغه نمودم; كتابى كه رزمندگان آن را كتاب شجاعت مى‏خوانند و اهل دل آن را كتاب اشك و عشق مى‏دانند ولى تعبير زيباى حضرت امام خمينى رحمه الله كه نهج‏البلاغه را افتخار مكتب تشيع مى‏دانند، از همه رساتر و گوياتر است; چرا كه در سير تطور حكومتها و خلافتها همواره تشتت آرا و عقايد منجر به اعمال روشهايى خلاف سير انسانيت و وحدانيت الهى گرديده است و در اين ميان صاحب نهج‏البلاغه مولى الموحدين الگوى تمام عيار مديريت و خلافت و امامت در لابلاى مفاهيم عميق خود به بيان عناصر، اركان، وظايف، اهميت و شيوه‏هاى مديريت پرداخته‏اند كه ما نيز اميد آن داريم در اين مجال كوتاه پيمانه‏اى از اين اقيانوس بيكران علم و معرفت‏برگيريم . فهرست مطالب:پرتويي از كلام رهبريتئوري مديريت از ديدگاه امام علي (ع)چكيده كليد واژه بخش نخستديباچه اي بر علمفصل اولعلم مديريت و جايگيه انمديريت و معاني انتعريف علم مديريتمديريت چيست ضرورت و اهميت مديريت در اسلامفصل دومنقش رهبر و تعليم وتجربه در مديريترهبري اصل تفكيك نا پذير مديريت اسلامينقش تعليم و تجربه در مديريتنقش شرح صدر در مديريتمديريت امري فطري يا اكتسابيفصل سوممعرفي اجمالي مكاتب و تئوري هاي مختلف در مديريتمكتبهاي مديريتوجه تمايز مديريت اسلامي با ساير مكاتب مديريتبخش دومتئوري و مباني مديريت از ديدگاه امام علي (ع)فصل اول اهداف و مباني اصلي در مذيريتاركان مديريتبرنامه ريزيسازماندهيتقسيم كارهماهنگي تصميم گيرياهداف شايسته سالاري و صفات مديران موفق مدير لايق و كموفق كيست فصل چهارمتئوري سيستم و مناسبات انساني در مديريت اسلامیالگوي عمل منبعث از عشق و عملاتگوي تعامل رفتارهاي بر خاسته از محبت و معرفتخلاصه كلام منابع   پرداخت و دریافت فایل برچسب ها: مديريت مديريت اسلامى سازماندهى برنامه‏ ريزى كنترل نظارت مديريت توليد برنامه ریزی اسلامی تحقیق مدیریت اسلامی تئوري مديريت از ديدگاه امام علي تعريف علم مديريت مديريت چيست اهميت مديريت در اسلام مباني مديريت از ديدگاه امام علي اركان مديريت
 • تعمیرات و سرویس منوال سرویس منوال و (boardview) بردویو EPG50 LA G073P (REV 2.0)
 • سرویس منوال و (boardview) بردویو EPG50 LA G073P (REV 2.0):شماتیک و boardview لپ تاپ در واقع توسط مهندیسن شرکت ها طراحی می شود که کار را برای تعمیرکاران آسان نمایند از این رو تعمیرکاران موبایل نیز برای بهبود کیفت کار خود و مسیر یابی دقیق روی نقشه نیازمند شماتیک موبایل می باشند .
 • تعمیرات و سرویس منوال سرویس منوال و شماتیک GIGABYTE GA 8I945G R1.1
 • سرویس منوال و شماتیک GIGABYTE GA 8I945G R1.1:شماتیک و boardview لپ تاپ در واقع توسط مهندیسن شرکت ها طراحی می شود که کار را برای تعمیرکاران آسان نمایند از این رو تعمیرکاران موبایل نیز برای بهبود کیفت کار خود و مسیر یابی دقیق روی نقشه نیازمند شماتیک موبایل می باشند .
 • معماری پاورپوینت معماری فضای سبز و محوطه سازی
 • پاورپوینت مطالعه و بررسی معماری فضای سبز در محوطه سازی به همراه تصاویر در قالب 20 اسلاید، بخشی از متن: در طراحی سازه، مثلث شکل منحصر به فرد و سودمندی است. این شکل محکم ترین و ثابت ترین شکل است.حتی وقتی که زوایای (اتصالات) آن مجکم نیست. استحکام سایر شکل های چند ضلعی بستگی به استحکام زوایایشان دارد..
 • جغرافیا پاورپوینت معرفی استان یزد
 • پاورپوینت معرفی استان یزد؛ در بین ایرانیان، به شهر بادگیرها معروف است که در واقع، بادگیرها سیستم تنفسی شهر محسوب می شوند و در فضاهای مسکونی و قدیمی دیده می شوند. بادگیرها از چهار قسمت بدنه، قفسه، تیغه ها وسقف تشکیل شده اند.
 • معماری طراحی معماری مجموعه اقامتی- تفریحی
 • رساله و پایان نامه کامل معماری، چكيده: در اين رساله به مباني نظري درباره طبيعت و گردشگري و همچنين طراحي يك مجموعه تفريحي اقامتي پرداخته شده است. محیط و منظر طبيعي ميراثي است كه خداوند براي بشر آفريده است و بشر بايد در حفظ و نگهداري از آن بكوشد، كه كمترين آسيب به آن برساند. اين محيط طبيعي مي‌تواند ..
 • ++C و C کد نویسی و اجرای بازی شباهت اعداد
 • برنامه کد نویسی و اجرای بازی (شباهت اعداد) با ++C شامل سورس برنامه و فایل اجرایی، مناسب دانشجویان فنی و مهندسی برای درس برنامه سازی کامپیوتر

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *